Skoči na vsebino

Predstavljen nacionalni program ozaveščanja o informacijski varnosti

8. februarja 2011 je bil Evropski dan varne rabe interneta. Na Arnesu smo naslednjega dne, 9. februarja, pripravili novinarsko konferenco, na kateri smo predstavili nacionalni program ozaveščanja o informacijski varnosti pod imenom Varni na internetu. Projekt izvaja Arnes s strokovno podporo SI-CERT (Slovenskega centra za posredovanje pri omrežnih incidentih) in v sodelovanju z Ministrstvom za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo, ki tudi v celoti financira projekt.

Logotip Varni na internetu
Varni na internetu

Pomen dobre informiranosti za zagotavljanje informacijske varnosti je predstavil dr. Radovan Pajntar z Direktorata za informacijsko družbo na MVZT. Gorazd Božič, vodja SI-CERT, je izpostavil, da uporabniki spleta potrebujejo jasna, natančna in razumljiva navodila, kako zavarovati sebe in računalniško opremo.

Predstavili smo tudi nov izobraževalni portal www.varninainternetu.si, ki je ključna komponenta projekta ozaveščanja. Na spletnem portalu  uporabniki lahko spremljajo obvestila o najaktualnejših spletnih prevarah, se informirajo o različnih vrstah spletnih tveganj, katerim so izpostavljeni ter tudi najdejo preprosta in razumljiva navodila oz. »recepte«, kako se zaščititi. Na strani je prav tako objavljen spletni obrazec, s katerim lahko uporabniki prijavijo prevaro (krajo gesla, vdor v sistem, spletno goljufijo …), strokovnjaki s SI-CERT-a pa jim nudijo strokovno pomoč.

Praznujemo dan varne rabe interneta
Praznujemo dan varne rabe interneta

Preberite tudi

Strah hitro zleze v kosti

Izkušnje stanovskih kolegov kažejo, da napadi onemogočanja na spletne strani državnih ustanov ne pojenjajo. Podobne napade lahko pričakujemo tudi v Sloveniji.
Več

Onemogočanje spletnega mesta predsednice Republike Slovenije

Danes popoldne, 27. marca 2024 okoli 15:30, je prišlo do onemogočanja spletnega mesta predsednice Republike Slovenije. Na dogodek so se takoj odzvale pristojne institucije. Nacionalni odzivni center za kibernetsko varnost …
Več

SI-CERT TZ015 / Analiza bančnega trojanca Anatsa za Android mobilne naprave

V analizo smo prejeli dve sumljivi aplikaciji za Android naprave. Izkazalo se je, da gre za virus vrste Anatsa.
Več