Skoči na vsebino

Razkritje internega poročila preiskave

V javnosti so bili objavljeni izsledki preiskave Nacionalnega odzivnega centra za kibernetsko varnost SI-CERT incidenta na Upravi RS za zaščito in reševanje. SI-CERT je poročilo pripravil za in izrecno posredoval izključno državnim organom, ki so vključeni v preiskavo incidenta. Sporočilo je jasno označeno po lestvici TLP, ki je standard v CSIRT skupnosti in kot je v njem jasno navedeno, ni namenjeno javnosti. SI-CERT ne more podati nobenih drugih komentarjev glede incidenta ali poročila o preiskavi.

Preberite tudi

SI-CERT išče nove sodelavce

Ponujamo edinstveno priložnost pridobitve specialističnih znanj in praktičnih izkušenj na različnih področjih kibernetske varnosti, ki jih težko dobite drugje.
Več

SI-CERT TZ017 / Analiza nalagalnika HijackLoader

Opis zlonamernega CAPTCHA preverjanja smo objavili v varnostnem obvestilu, ta tehnični zapis pa opisuje analizo in delovanje najpogosteje prenešenega nalagalnika v kombinaciji s tem tipom okužbe - HijackLoader.
Več

Spletni seminar o naprednih napadih na podjetja

Spletni seminar o sodobnih naprednih in ciljanih napadih družbenega inženiringa na organizacije.
Več